Dijital Markalaşma

Firmanızın veya markanızın dijital ortamdaki pazarlama sürecidir. Dijital pazarlamada düşük maliyetler ile anında ulaşılan istatistikler ve alınan geri dönüşler nedeniyle günümüzde tercih sebebi haline gelmiştir. Geleneksel pazarlama kanallarının aksine daha interaktif yöntemler ile tüketici ile iletişim sağlanmaktadır.

Dijital pazarlamayı sadece satış odaklı da düşünmemek gerekir. Belirlenen hedefler doğrultusunda müşteri ağınızı genişletebilir, müşteri memnuniyetinizi ve marka prestijinizi de arttırabilirsiniz. Dijital pazarlama ile potansiyel müşterilerinize ulaşmak artık hiç de zor değil.

MEDYA PLANLAMA ve SATIN ALMA

Planlama Oluşturduğunuz reklamları içeriğe, kitlenize, bütçenize göre nerede nasıl göstereceğiniz reklamın en büyük parçasıdır. 

Medya planlama ve satın alma konusunda uzmanlaşmış Şahintaş medya, öncelikle sizi, reklamınızı ve hedeflerinizi dinler. Belirli bir strateji oluşturarak bu strateji planı çerçevesinde çalışmaya başlar. Size özel hazırlanan dijital medya planıyla hedef kitleye daha hızlı ulaşılır ve satış oranları artar.

Medya planlanmasında en önemli hususlardan biri kuşkusuz mecra seçimidir. Uzman ekibimiz bu konuda gerekli planlamaları ve araştırmaları yaptıktan sonra doğru karar vermenizi sağlayacaktır. Mecra seçimi, hedef kitleye ulaşılması, ürünün pazarlama yapılması açısından önemlidir. Yapılacak olan reklam mecraya uygun bir şekilde yapılırsa başarı sağlanabilir.

Örnek vermek gerekirse giyim sektörü için yapılacak olan bir medya planlaması için mecra tercihi yapılırken giyim ve benzeri sektörler ile ilgili yayın yapan medya araçları tercih edilmelidir. Bu alanda olmayacak mecralarda yapılan reklam işleri müşterilere ulaşamayacak ve algı yönetimi başarısız olacaktır. Bu gibi hatalara düşmemek için mutlaka bu sektörde uzmanlaşmış, ne yaptığını bilen, sizi hedefinize götürecek bir ekiple çalışmanız bütçenizi yanlış harcamanızın önüne geçecektir. 

Firmamız reklamın amacını ve hedef kitleyi doğru bir şekilde analiz ettikten sonra mecra tercihi konusunda karar verecektir. 

Firmamız, talep ettiğiniz reklam stratejisine göre yayınlar gerçekleştirdikçe yayınların hızı ve başarısını raporlar. Böylece genel durum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Genel durum ile ilgili revizyonlar yapılır ve bütçe doğru bir şekilde yönetilmeye çalışılır. Firmamız müşterilerine medya planlama ve satın alma hizmeti verirken müşterilerinin hizmet ya da ürünlerinin en doğru şekilde görünmesini sağlamaya çalışmaktadır. 

Paylaş :